Українська ініціатива

Українська ініціатива

 

Координатор програми -
Шклярук Катерина Семенівна
кандидат економічних наук

 

    Мета програми: формування в усіх регіонах України критичної маси молодих управлінців, здатних господарювати в умовах ринкової економіки та впроваджувати в неї європейські стандарти і новітні технології. 

       Основними завданнями Програми є:
1) щорічна десятимісячна (очно-заочна (модульна) форма) перепідготовка молодих фахівців вищої і середньої ланок управління підприємств і організацій на базі відібраних за конкурсом вищих навчальних закладів. Випускники отримують диплом спеціаліста про перепідготовку з присвоєнням кваліфікації менеджера чи економіста;
2) за результатами перепідготовки спеціалістам пропонується (один місяць) стажування на підприємствах Німеччини;
3) після завершення стажування випускники Програми беруть участь у постпрограмних заходах, об'єднуються в асоціації випускників тощо.

    Виконавці програми: Міжвідомчий центр з організації перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва (далі - МЦПК) та 27 його регіональних робочих груп. Ці групи створені на базі головних управлінь економіки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій. Для забезпечення діяльності МЦПК і реалізації Програми на базі окремого підрозділу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України створено Секретаріат МЦПК.

    Випускники отримують диплом спеціаліста про перепідготовку з присвоєнням кваліфікації менеджера чи економіста. Ця частина Програми фінансується з Державного бюджету України. 
    За результатами перепідготовки спеціалістам пропонується (один місяць) стажування на підприємствах країн з ринковою економікою. Ця частина Програми здійснюється за рахунок міжнародних організацій та країн-донорів.
    Програми стажувань спеціалістів на українських та європейських підприємствах реалізують міжнародні освітні організації.

      Відповідальним за реалізацію стажувань спеціалістів на німецьких підприємствах за проектом Уряду Німеччини є GIZ (Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit).
 Важливим компонентом "Української ініціативи" є постпрограмна підтримка, яка здійснюється через асоціації випускників та учасників стажувань. Такі асоціації створюються в Україні.
    Програма "Українська ініціатива" має надзвичайно цінну якість - в ній враховуються інтереси як керівників підприємств, окремих менеджерів та спеціалістів, так і держави в цілому. В цьому легко переконатися, ознайомившись з перевагами, які надає Програма своїм учасникам.

Участь у програмі надає можливості:

Підприємствам і організаціям:
• створити серйозні передумови для переходу на нові форми і принципи управління;
• здійснити позитивні зміни у структурах управління, виробництва і корпоративній культурі;
• розв'язати конкретні проблеми під час перепідготовки у вищому навчальному закладі та стажування в Німеччині (реструктуризація, перепрофілювання підприємства, залучення інвестицій, отримання замовлень тощо);
• установити нові виробничо-економічні контакти з українськими і зарубіжними підприємствами, а також розвинути зв'язки з традиційними партнерами.

Спеціалістам:
• пройти перепідготовку у провідних економічних університетах (друга вища освіта);
• взяти участь у стажуванні на провідних українських та закордонних підприємствах;
• установити ділові та дружні стосунки з українськими та зарубіжними колегами;
• взяти участь у створенні асоціацій випускників "Української ініціативи" та стати її членом;
• удосконалити навички володіння іноземною мовою.

Вимоги до претендентів на участь у Програмі перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва "Українська ініціатива"

    До участі у Програмі допускаються особи віком до 40 років, які мають вищу освіту і досвід роботи не менше одного року на управлінських посадах вищого та середнього рівня підприємств й організацій будь-яких форм власності.
    Не передбачається участь у Програмі державних службовців, керівників закладів освіти, наукових і медичних закладів, а також працівників закордонних фірм і представництв - нерезидентів України.

Перелік документів, які надаються претендентами регіональним робочим групам МЦПК для участі у конкурсному відборі на перепідготовку

•  Заява до РРГ (регіональної робочої групи)
• Анкета спеціаліста на перепідготовку (форма 1)
•  Інформація про підприємство (організацію), на якому працює спеціаліст (форма 2).
•  Рекомендація керівника підприємства (організації) (форма 3).
Анкети заповнюються на сайті www.me.gov.ua
•  Оригінали та копії:
  - диплома про вищу освіту,
  - додатку до диплома,
  - паспорту України (стор. 1,2 та стор. прописки),
  - трудової книжки (копія завірена на підприємстві від.кадрів),
  - ідентифікаційного коду;
• 5 кольорових фотокарток розміром 3x4 см,
• медичну довідку за ф. 086-У.

Процедура проведення співбесіди з претендентами на стажування

        1. Співбесіда триває в середньому біля 20 хвилин.
        2. В процесі співбесіди з'ясовуються: 
        Рівень знання іноземної мови (в кожному окремому випадку).
     Спеціалізація та рівень підготовки у сфері менеджменту, маркетингу, фінансів, управління персоналом тощо.
   Мета і конкретні завдання стажування, очікувані результати, спрямовані на підвищення ефективності діяльності підприємства, організації, де працює спеціаліст. 
        Підприємства, організації, на яких претендент має бажання пройти стажування.

Для прийняття рішення щодо відбору на стажування або відмови від стажування першочергове значення мають:

    - знання іноземної мови;
    - рівень професійної підготовки;
    - можливість двостороннього економічного співробітництва. 

  Додаткові бали претендент отримує за знання інших іноземних мов, комунікабельність, вміння проявляти гнучкість у прийнятті рішень тощо. 
        Бажано:
    Підготувати презентацію своєї фірми в країні стажування (буклети, проспекти, слайди, фотографії, зразки продукції тощо). Для встановлення контактів із закордонними фірмами підготувати листи від керівників, в яких будуть підтверджені реальні повноваження стажистів.

Контактні тел./факс Секретаріату МЦПК:
(044) 285-62-89; (044) 285-51-82.


Анкети заповнюються за допомогою програмного забезпечення, яке Ви можете отримати у регіональної робочої групи, або завантажити зі сторінки  www.me.gov.ua ((розділ МЦПК, підрозділ "Інформація для претендентів на стажування та стажистів") Міністерства економічного розвитку і торгівлі України"Претендентів на перепідготовку і слухачів, або зі сторінки  www.ukrini.org.ua/ukr/documents/ Програми "Українська ініціатива" для подальшого надання у друкованій формі до регіональної робочої групи.

 

Телефони для довідок:

(044) 531-49-66
e-mail:
   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


 

Для можливості коментування вам необхідно оформитися на сайті ІВК.